Prabudimo orkestras
  • Apie mus
  • Naujienos
  • Leidyba
  • Atlikėjai
    • YeS Duet
    • Gabrielė Gvazdikaitė
    • Monika Balčikonytė
    • Paulius Berūkštis
    • Tadas Daujotas
  • Projektai
    • Renginiai
    • Atgimimo vaikai
    • Gyvybės žygis
    • Kaunas Gospel & Worship Festival
    • Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės
  • TV
  • Prisijunk
    • Savanorystė
    • Projektų fondai
    • Svajotojų klubas
    • Malda
    • 1,2 %
  • @
    • Komanda
    • Kontaktai
  • EN
    • Symphony from Jerusalem of the North
    • Financial Reports
    • Donate
  • RU
  • Link Page

​Į Lietuvą grįžta smuiko ir bajano virtuozai iš Ukrainos „YeS Duet”

8/10/2022

0 Comments

 
Šių metų birželio mėnesį mūsų šalyje koncertavę smuiko ir bajano virtuozai iš Ukrainos „YeS Duet” grįžta. Nuo rugpjūčio 10 iki rugsėjo 4 dienos kolektyvas surengs koncertinį turą per Lietuvą „Malda už taiką” ir aplankys 16 mūsų šalies miestų bei miestelių.
 
Klasikinę muziką virtuoziškai grojantys ukrainiečiai koncertuos Vilniuje, Kaune, Palangoje, Panevėžyje, Utenoje, Alytuje, Kėdainiuose, Jonavoje, Telšiuose, Mažeikiuose, Pakruojyje, Birštone, Biržuose, Žiežmariuose, Sintautuose ir Zapyškyje. Koncertiniame ture yra numatyti trys išskirtiniai koncertai, kuriuose duetas gros drauge su dirigento Vytauto Lukočiaus vadovaujamu VDU kameriniu orkestru – rugpjūčio 14 d. Palangos kurhauzo koncertų salėje, rugpjūčio 24 dieną Ukrainos Nepriklausomybės dienai skirtame koncerte Kauno Rotušės aikštėje ir rugpjūčio 29 d. šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.
Picture
Koncertų metu klausytojai galės išgristi ukrainiečių kompozitorių M. Skoriko, I. Levitskio, M. Ekmano bei M. Lysenko kūrinius, žymių klasikų J.S.Bacho ir A. Vivaldžio kūrybą, virtuoziškai atliekamas hebrajiškas melodijas bei muziką iš kino filmų.  Specialiai šiam koncertiniam turui jaunosios kartos kompozitorius Jievaras Jasinskis parašė kūrinį smuikui, bajanui, šofarui ir kameriniam orkestrui „Malda už taiką”.  Smuiko ir bajano virtuozų iš Ukrainos „YeS Duet” turą Lietuvoje dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, prie šio projekto įgyvendinimo prisideda miestų savivaldybės, kultūros centrai, muziejai, krikščioniškos bendruomenės bei visuomeninės organizacijos.
„YeS Duet” – tai instrumentinis duetas iš Ukrainos, kuriame groja du Mukačevo valstybinio universiteto (Užkarpatės sritis, Ukraina) dėstytojai – bajanistas Jevgenijus Musijetsas (Євгеній Мусієць) ir smuikininkas Serhijus Dobošas (Сергій Добош). Per penkerius gyvavimo metus kolektyvas surengė daugybę koncertų gimtojoje Ukrainoje, 5 kartus koncertavo Izraelyje, 4 kartus Suomijoje ir Baltijos šalyse, taip pat Vokietijoje, Lenkijoje ir Slovakijoje. Duetas yra įrašęs dvi kompaktines plokšteles: „Life-bringer” ir „From Dark to Light”, o specialiai koncertiniam turui Lietuvoje yra išleista kompaktinė plokštelė „Prayer for Peace”, kurioje skamba gražiausi anksčiau išleistuose albumuose įrašyti kūriniai.
Jevgenijus Musijetsas (Євгеній Мусієць) yra penktos kartos bajanistas. Dar būdamas 4 metų berniukas, jis pradėjo mokytis groti pas savo senelį, o 5 metų jau pasirodė scenoje. Pirmąjį solinį koncertą Jevgenijus grojo būdamas 7 metų. Baigė Užgorodo muzikos koledžą. Aukštąjį išsilavinimą (bakalauro ir magistro laipsnius) įgijo Mukačevo valstybiniame universitete. Daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų bei festivalių laureatas. Įrašė kompaktinę plokštelę „Revelation”.  Vedęs, su žmona Alena augina dukrą.         
Picture
Picture
Smuikininkas Serhijus Dobošas (Сергій Добош) – baigė specializuotą gabių vaikų mokyklą Lvove. Po to įgijo aukštąjį išsilavinimą Lvovo nacionalinėje muzikos akademijoje. Mokytis groti smuiku pradėjo būdamas 8 metų. 9 metų grojo pirmąjį rečitalį, o jau būdamas 15 metų koncertavo Lvovo filharmonijoje su simfoniniu orkestru. Grįžęs namo į Mukačevą, pradėjo plačią kultūrinę veiklą, grojo daugybėje koncertų, televizijos laidose, sukūrė Mukačevo styginių kvartetą ir styginių kamerinį orkestrą. Be muzikos, jis parodė gebėjimus kaip estrados artistas, taip pat išleido poezijos ir esė rinkinį „Skirta ieškantiesiems” (ukrainiečių kalba).
Daugiau informacijos apie smuiko ir bajano virtuozų iš Ukrainos „YeS Duet” koncertinį turą Lietuvoje www.orkestras.org/yesduet
0 Comments

Holokausto aukų atminimo dienai „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” kūrėjai pristato vaizdo klipą

4/27/2022

0 Comments

 
Balandžio 27-28 dienomis visame pasaulyje minima Holokausto aukų atminimo diena (Jom HaŠoa). Pažymint šią datą „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” kūrėjai pristato vaizdo klipą „Holokaustas – dvasinės tamsos dienos (1941-1944)”. Kūrinį atlieka Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras bei kviestiniai klasikos, džiazo ir folkloro muzikantai iš Lietuvos ir Izraelio.   
 
Pagal Jievaro Jasinskio muziką sukurtame vaizdo klipe panaudoti II pasaulinio karo metais Lietuvoje bei kitose šalyse darytų vaizdo įrašų archyviniai kadrai. Pagrindinė vaizdo klipo mintis - „Never again”, kad tai kas įvyko Holokausto metais – niekuomet daugiau nebepasikartotų.
„Rašyti būtent šią „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” dalį buvo sunkiausia. Begalinis liūdesys apima bent sekundę pagalvojus apie Holokausto metu vykusius žiaurumus, o kuriant šią dalį su tokiu jausmu reikėjo tam tikrą laiką pagyventi. Norisi siųsti kuo didžiausią užuojautą žydų tautai ir linkėti stiprybės dabarties ir ateities kartoms! Tikimės, kad Holokaustas niekada nebepasikartos, ypač šiais laikais, kuomet įvykiai Ukrainoje jau yra prilygintini Holokaustui”, - savo mintimis dalinasi kompozitorius Jievaras Jasinskis.
 
Holokausto 80-mečiui skirto muzikinio projekto „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” premjera įvyko 2021 metų rugsėjo 23 d., minint Lietuvos žydų genocido dieną LR Prezidento rūmų kieme. Projektas jau susilaukė tarptautinio dėmesio ir 2023 metų gegužės mėnesį, minint Izraelio valstybės 75-ąsias įkūrimo metines kūrinys bus atliktas Jeruzalėje vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „Tautų maršas”.
 
Jom HaŠoa (יום השואה) – tai Holokausto aukų atminimo diena arba Holokausto diena, minima kaip Izraelio atminimo diena, skirta pagerbti maždaug šešis milijonus žydų, kuriuos per Holokaustą nužudė nacistinė Vokietija ir jos kolaborantai. Izraelyje tai yra nacionalinė atminimo diena. Pirmieji oficialūs minėjimai įvyko 1951 m., o 1959 m. šios dienos minėjimas buvo įtvirtintas Kneseto priimtame įstatyme. Ji minima Nisano 27-ąją dieną (kuri tenka balandžio arba gegužės mėnesiui), išskyrus atvejus, kai Nisano 27-oji diena sutampa su žydų šabu, tuomet data perkeliama viena diena. Šiemet Jom HaŠoa minima balandžio 27-28 dienomis.
 
„Holokausto tragedija – tai ne tik žydų, bet ir lietuvių tautos tragedija. Kiekvieną kartą kai mąstau apie šių įvykių mastelį – mane visuomet šokiruoja skaičiai. Ar kada nors susimąstėte, kad maždaug 10% tuometinės Lietuvos piliečių buvo žiauriai nužudyti, o vienintelė priežastis tai, kad jie buvo žydai. Ar kada nors susimąstėte kiek daug jaunų žmonių, vaikų ir kūdikių tomis dienomis iškeliavo iš šio pasaulio, o juk jie užaugę galėjo būti mokytojais, gydytojais, muzikantais. Kiek buvo nužudyta moterų ir mergaičių, kurios ateityje galėjo pagimdyti tiek daug šviesių asmenybių. Iš tiesų tomis dienomis buvo sunaikintas neįkainojamas mūsų valstybės turtas – piliečiai, kurie turėjo be galo didelį dvasinį, kūrybinį ir vadybinį potencialą. Kurdamas „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” scenarijų norėjau per muziką ir meną parodyti kaip glaudžiai yra persipynusios mūsų tautų istorijos ir atsiprašyti žydų tautos už tai, kas įvyko Holokausto metais”, - savo mintimis dalinasi scenarijaus autorius ir prodiuseris Tadas Daujotas.
 
Šiemet buvo išleista „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” kompaktinė plokštelė. Šio projekto įgyvendinimui dalinį finansavimą skyrė Geros Valios Fondas, Lietuvos Kultūros Taryba, Tautinių mažumų departamentas prie LR Vyriausybės, asociacija LATGA, AGATA Muzikos leidybos fondas, Izraelio ambasada Lietuvai bei privatūs rėmėjai.
 
Šių metų rugsėjo 4-8 dienomis, Europos žydų kultūros dienų proga „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” skambės Zapyškyje, Alytuje ir Vilniuje.
 
Daugiau informacijos apie projektą www.orkestras.org/simfonija
Picture
0 Comments

Antrąją Velykų dieną Kaune įvyks šiuolaikinės krikščioniškos muzikos koncertas

4/16/2022

0 Comments

 
2022 m. balandžio 18 d., 18 val. KTU didžiojoje salėje (Laisvės al. 13, Kaunas), įvyks Velykinis Kaunas Gospel & Worship Festivalio koncertas. Antrąją Velykų dieną vyksiančio renginio metu skambės džiaugsmu trykštanti grupės „Christ Team” programa, Gabrielės Gvazdikaitės atliekamos giesmės, žiūrovai turės unikalią galimybę pamatyti režisierės Deboros Gvazdikaitės trumpametražį vaidybinį filmą „Gimęs antrą kartą”. Kitoje erdvėje bus surengta speciali programa vaikams.
 
„Velykinis koncertas – tai įžanga, tai renginys šauklys skelbiantis, kad vasaros pirmąjį savaitgalį Piliuonos kaime, Kauno rajone įvyks šiuolaikinės krikščioniškos muzikos ir menų festivalis po atviru dangumi „Kaunas Gospel & Worship Festival”.  Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 programoje esančiu projektu siekiame per muziką ir meną atskleisti Evangelijos grožį bei drauge su menininkais iš kitų šalių vystyti šiuolaikinę krikščionišką kultūrą mūsų šalyje”, - savo mintimis dalinasi projekto vadovas, VšĮ „Prabudimo orkestras” direktorius Tadas Daujotas.
 
2022 m. birželio 3-5 dienomis Kauno rajone, Piliuonos kaime įsikurs palapinių miestelis, o ​trijų dienų džiaugsmingoje festivalio programoje žiūrovų laukia gyvybe trykštanti muzika, kūrybinės dirbtuvės, spektakliai, krepšinis 3x3 bei speciali programa vaikams. ​Vasaros festivalyje koncertuos Riga Gospel Choir (Latvija), Israel Roytman (Izraelis), Matthew Maresco (JAV), YeS Duet (Ukraina), Vilniaus šv. Jonų bažnyčios Gospel choras (vadovė Kristina Žaldokaitė), Shasta Miller & UNITED Voices, ICHTHUS, Gabrielė Gvazdikaitė, Kristaus paliepimo bažnyčios choras, vaikų ir jaunimo choras „Valio” (vadovė Gintarė Kačkovska), Algimantas Bartkus ir Veikliųjų Žmonių Bendrija, Rugilė Daujotaitė, Karolina Mint, Džiuljeta Baužienė, Tadas Daujotas, „Atgimimo vaikai”, „Iš arčiau”, „Christ Team”, „Testimony”, „ARTI” ir kt.
 
Daugiau informacijos apie renginius www.kaunasgospel.eu
Picture
0 Comments

​Vilniaus knygų mugėje pristatyta „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” kompaktinė plokštelė

3/1/2022

0 Comments

 
Vasario 24 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo” įvyko 22-oji Vilniaus knygų mugė, kur AGATA organizuojamoje lietuviškos muzikos mugėje „Muzikos salė“ buvo pristatyta kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurtos „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” kompaktinė plokštelė. 
Picture
2021 metais, minint Holokausto 80-metį, jaunosios kartos kompozitorius Jievaras Jasinskis, bendradarbiaudamas su senoviniais hebrajiškais instrumentais – šofarais grojančiu idėjos autoriumi Tadu Daujotu, drauge sukūrė analogų neturintį muzikinį projektą „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”. Kūrinio premjera įvyko rugsėjo 23 d., minint Lietuvos žydų genocido dieną, LR Prezidentūros kieme. ​
„Dėl savo stilistinės įvairovės šis projektas vienas įdomiausių mano karjeroje. Daugumą stilių išbandžiau pirmą kartą ir dėl tokios unikalios patirties esu be galo dėkingas! Nors šio projekto kontekstas yra labai skaudus ir liūdnas, vis tik ta emocija padeda išreikšti dar daugiau muzikinių spalvų. Taip pat buvo labai įdomu kurti muziką naudojant Yaron Cherniak grojamus Artimųjų Rytų styginius instrumentus bei šofarus. Šį senovinį pučiamąjį instrumentą pirmą kartą išbandžiau ir pats kaip atlikėjas!”, - savo mintimis dalinasi trombonistas ir kompozitorius Jievaras Jasinskis.
 
Valandos trukmės, 15 dalių muzikinio projekto „Shofar United” albume „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”, klasikinė muzika persipina su lietuvių ir hebrajų folkloro motyvais, Artimųjų Rytų melodijomis bei džiazo elementais. Albumą įrašė pasaulyje pripažintas garso režisierius Vilius Keras, kūrinį atliko Vilniaus m. savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras (vyr. dirigentas ir meno vadovas Modestas Barkauskas) bei 14-a kviestinių klasikos, džiazo ir folkloro muzikantų iš Lietuvos ir Izraelio. 
 
Ypatingų spalvų albumui suteikia senoviniai hebrajiški ragai šofarai, į orkestro skambesį subtiliai įsiliejantys kanklių ir birbynės garsai bei archajiškų Artimųjų Rytų instrumentų – Persijos taro, sazo ir Hurdy-Gurdy melodijos. Šiuos instrumentus į Lietuvą atsivežė rudenį mūsų šalyje viešėjęs multiinstrumentalistas iš Izraelio Yaron Cherniak, kuris albumo skambesiui įnešė egzotiškų prieskonių. Muzikos ekspertų manymu, Artimųjų Rytų muzikinių atspalvių persipynimas su klasikine muzika, lietuvių folkloru ir džiazo elementais – tai unikalus ir greičiausiai pirmą kartą istorijoje įvykęs world muzikos eksperimentas. 
    
„Jau daugiau kaip 10 metų groju šofarais ir visuomet širdyje turėjau troškimą, kad šis senovinių hebrajiškų ragų skambesys taptų didingos ir prasmingos muzikos dalimi. Prieš porą metų įvyko pirmasis pabandymas – drauge su pianistu ir fleitininku Pauliumi Berūkščiu įrašėme debiutinį „Shofar United” singlą, na o pernai, minint Holokausto 80-metį, pasiūliau Jievarui Jasinskiui pagal mano parašytą scenarijų sukurti „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” muziką. Galiu pasakyti tik tiek – rezultatas iš tiesų pranoko mano lūkesčius”, - savo mintimis dalinasi skirtingų dermių šofarais grojantis projekto idėjos autorius Tadas Daujotas.
 
Albumo sukūrimui, įrašymui ir išleidimui dalinį finansavimą skyrė Lietuvos Kultūros Taryba, asociacija LATGA, Geros Valios Fondas,  AGATA Muzikos leidybos fondas, Tautinių mažumų departamentas prie LRV bei privatūs rėmėjai.
 
Apie kompozitorių
Jievaras Jasinskis šiuo metu yra vienas perspektyviausių jaunosios kartos kompozitorių mūsų šalyje. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas kuria klasikinę bei džiazo muziką. Nuo 2018 metų eina Kauno Bigbendo vyriausiojo dirigento pareigas. 2020 metais surengtame tarptautiniame jaunųjų kompozitorių konkurse „Future Symphony” Jievaras Jasinskis užėmė antrąją vietą, o 2021 metais, sukūrė Holokausto 80-mečiui skirtą muzikinį projektą „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”.
 
Įvairiems orkestrams, grupėms bei TV muzikiniams projektams Jievaras aranžavo ir orkestravo virš 1500 dainų. Didžiausio visuomenės dėmesio susilaukę projektai, kurių muzikai aranžuotes parašė šiemet 33-ąjį gimtadienį švęsiantis kompozitorius ir aranžuotojas Jievaras Jasinskis – tai Andriaus Mamontovo albumas „Šiaurės naktis. Pusė penkių”, kurį Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos kamerinis orkestras įrašė legendinėje „Abbey Road” studijoje Londone bei Marijaus Adomaičio „Ten Walls” muzikinis projektas „Symphony”, kurį Gintaro Rinkevičiaus diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras 2019 metų vasarą atliko Trakų pilyje.
 
Jievaras Jasinskis suaranžavo du Kipro Mašanausko miuziklus - „Barbora Radvilaitė” ir „Karalius Mindaugas”, Merūno Vitulskio albumą „Muzika Lietuvai” bei pilnas koncertines programas šioms grupėms ir atlikėjams – Linui  Adomaičiui, Ievai Narkutei, Lilas ir Innonime, „G&G Sindikatas” ir kt. 
 
Daugiau informacijos apie „Simfoniją iš Šiaurės Jeruzalės”:
Web: www.orkestras.org/simfonija
Bandcamp: https://bit.ly/3JKS1B7
0 Comments

Išankstiniai „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” CD/mp3 pardavimai

1/21/2022

0 Comments

 
Shalom, brangieji,

Šiandien Holokausto 80-mečiui skirtam muzikos projektui reikalingas palaikymas.

Vasario 24-27 dienomis Vilniaus konferencijų ir kongresų centre LITEXPO įvyks Vilniaus knygų mugė, kur bendradarbiaujant su asociacija AGATA, VšĮ „Prabudimo orkestras” gavo stendą Muzikos salėje. 

Siekdami iki Vilniaus knygų mugės išleisti kompozitoriaus Jievaro Jasinskio „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” kompaktinę plokštelę – skelbiame išankstinius CD ir mp3 pardavimus. Valandos trukmės muzikinę kelionę atlieka Vilniaus m. savivaldybės šv. Kristoforo orkestras bei kviestiniai klasikos, džiazo ir folkloro muzikantai iš Lietuvos ir Izraelio.

Šiandien užpildę užsakymo formą šį išskirtinį albumą CD formate galite įsigyti už 20 Eurų (vėliau bus parduodama po 25 Eurus), o albumą mp3 formatu galite įsigyti už laisvos valios auką.

Nuoširdžiai dėkojame už jūsų palaikymą ❤️

Daugiau informacijos: www.orkestras.org/simfonija
Picture
0 Comments

„Atgimimo vaikų“ kalėdinė dovana - naujas singlas „Tėve mūsų“

12/23/2021

0 Comments

 
Prieš pat šv. Kalėdas muzikinis projektas „Atgimimo vaikai“ kviečia stabtelėti, susimąstyti ir pasiklausyti giesme tapusios maldos „Tėve mūsų“. Tado Daujoto kūrinį pučiamiesiems, styginiams ir chorui aranžavo kompozitorius Liutauras Janušaitis.  Muzikinę maldą atlieka giesmės autorius Tadas Daujotas kartu su Kauno krikščioniškuoju kameriniu choru „Geroji Naujiena“ (dirigentas Nerijus Šatinskas) ir „Prabudimo orkestro” muzikantais.
„Šv. Kalėdos – lietuviams tai ypatinga šventė. Mes susirenkame šeimose, ieškodami vidinės ramybės, kurią iš tiesų gali dovanoti tik Dievas. Nors istoriškai nėra žinoma, kada tiksliai gimė Jėzus Kristus, bet būtent šiomis žiemos dienomis didžioji krikščioniškojo pasaulio dalis švenčia Jo gimimą, o visiems gerai pažįstama malda „Tėve mūsų“ yra pati žinomiausia Jėzaus malda. 
 
Gyvename ypač permainingais laikais, todėl išleisdami šį singlą siekiame, kad pagal visiems gerai žinomos maldos žodžius, naujai sukurtą giesmę giedodami žmonės, savo širdyse ieškotų asmeninio, artimo ryšio su Dievu“, - savo mintimis dalinasi kūrinio autorius ir muzikinio projekto „Atgimimo vaikai“ iniciatorius Tadas Daujotas.
 
Muzikinis projektas „Atgimimo vaikai“ buvo suburtas 2020 metais, Lietuvai švenčiant Nepriklausomybės trisdešimtį. Krikščionis menininkus vienijantis kolektyvas 2021 metais išleido debiutinį albumą „Mūsų laiškas Lietuvai“, kurį finansavo asociacija LATGA bei privatūs rėmėjai. 
 
Projekte dalyvauja operos solistas Vaidas Vyšniauskas, LMTA docentė Judita Leitaitė, džiazo dainininkės Rugilė Daujotaitė ir Raimonda Narsejeva bei šiuolaikinės krikščioniškosios muzikos atlikėjai: Gabrielė Gvazdikaitė, Džiuljeta Baužienė, Karolina Mint, Adelina Dmitruk, Justas Dromantas ir Tadas Daujotas. Albume skambančius kūrinius aranžavo jaunosios kartos kompozitoriai Jievaras Jasinskis, Liutauras Janušaitis ir Simonas Bradūnas.
 
Albumo įrašų sesijose grojo net 20 instrumentalistų: prestižiniame Berklee muzikos koledže studijuojantis pianistas Domas Žeromskas, styginių kvintetas, pučiamųjų ansamblis, ritmo grupė, birbynė, kanklės bei senoviniai hebrajiški ragai – šofarai. Albumo skambesiui sodrumo suteikė įrašuose dalyvavę net du chorai: Kauno krikščioniškasis kamerinis choras „Geroji Naujiena“ (dirigentas Nerijus Šatinskas) bei vaikų ir jaunimo choras „Valio“ (vadovė Gintarė Kačkovska).
 
2020-2021 metais, Lietuvai reikšmingų švenčių metu, muzikinis projektas „Atgimimo vaikai“ pristatė vaizdo klipus „Susijunkim, broliai, sesės“, „Lietuva – milžinų tauta“, „Mylimoji Lietuva“, „Pažadinki mus“, „Trečias atsidusimas“ bei „Mūsų laiškas Lietuvai“.
Daugiau informacijos:
Web: www.orkestras.org/atgimimo-vaikai
FB: https://www.facebook.com/atgimimo.vaikai
Bandcamp: https://bit.ly/2T4LexL
CD: https://bit.ly/3w8MVHE
Spotify: https://spoti.fi/2HES4Eo
Picture
0 Comments

„Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” kūrėjai gavo kvietimą koncertuoti Jeruzalėje

10/20/2021

0 Comments

 
Šių metų rugsėjo mėnesį, minint Holokausto 80-metį, visuomenei buvo pristatyta jaunosios kartos kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”. Prodiuseris ir projekto scenarijaus autorius Tadas Daujotas dalinasi, kad po premjeros LR Prezidento rūmų kieme gavo kvietimą surengti „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” koncertą Jeruzalėje.
 
„Lietuvos žydų genocido dienai skirtame koncerte LR Prezidento rūmų kieme dalyvavo tarptautinio judėjimo „Gyvybės žygis” (angl. „March of Life”) įkūrėjas ir knygos „Tylos uždanga” autorius Jobst Bittner bei jo komanda iš Vokietijos. Po renginio bendravome su svečiais ir jie neslėpė, kad jų širdis stipriai palietė „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” muzika bei žinia. Jobst Bittner išreiškė norą, kad Jievaro Jasinskio sukurta simfonija skambėtų 2023 metų gegužės mėnesį jų organizuojamame Izraelio Nepriklausomybės 75-mečiui skirtame renginyje „March of the Nations” Jeruzaleje”,- dalinasi Tadas Daujotas. 
 
„Labai džiaugiuosi galėdamas būti šio gilaus ir prasmingo projekto dalimi. Manau muzika yra labai jautri ir graži priemonė išreikšti pagarbai ir užuojautai. Kurdamas šiuos kūrinius turėjau puikią galimybę praplėsti savo muzikinį spektrą pasitelkiant žydų ir kitų Artimųjų rytų tautų muzikinę kalbą“, - savo mintimis dalinasi kompozitorius Jievaras Jasinskis.
 
„Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” sukūrimui buvo gautas finansavimas iš LATGA socialinio-kultūrinio fondo. Kūrinio premjera įvyko 2021 m. rugsėjo 23 dieną LR Prezidento rūmų kieme, o spalio pradžioje „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” skambėjo Biržuose bei Istorijų festivalyje Kaune. Holokausto 80-mečiui skirtą kūrinį atliko Vilniaus miesto šv. Kristoforo kamerinis orkestras bei 14 kviestinių klasikos, džiazo ir folkloro muzikantų. Ypatingas svečias – multiinstrumentalistas iš Izraelio Yaron Cherniak, kuris į Lietuvą buvo atsivežęs net tris egzotiškus Artimųjų Rytų instrumentus – Persijos tarą, sazą ir Hurdy Gurdy. Šiuolaikinėje simfonijoje skamba iš avino ragų pagaminti senieji hebrajų instrumentai šofarai, kurių garsai persipina su kanklių akordais bei birbynės melodijomis.
 
Šiuo metu projekto kūrybinė grupė, bendradarbiaudama su pasaulyje pripažintu garso režisieriumi ir prodiuseriu Viliumi Keru, dirba prie „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” albumo suvedimo. Projekto idėjos autorius ir prodiuseris Tadas Daujotas teigia, kad kompaktinė plokštelė moderniame media knygos formate bus išleista kitų metų pradžioje, o 2022 metų vasarą planuojama surengti „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” koncertus bent keliuose žydišką istoriją puoselėjančiuose Lietuvos miestuose.
 
LRT transliacija: https://www.facebook.com/LRT.LT/videos/4526763117380694/
Daugiau apie projektą: www.orkestras.org/simfonija

Polinos Butkienės, Rūtos Ravinskaitės ir Elinos Daujotės nuotraukos.
Picture
Picture
Picture
Picture
Picture
Picture
0 Comments

„Atleisk, lietuvi, lietuviui” – susimąstyti kviečiantis „Atgimimo vaikų” singlas

7/26/2021

1 Comment

 
Šių metų birželio mėnesį muzikinis projektas „Atgimimo vaikai” išleido debiutinį albumą „Mūsų laiškas Lietuvai”, o šiandien visuomenei yra pristatomas naujas singlas „Atleisk, lietuvi, lietuviui”. Tado Daujoto kūrybos dainą aranžavo jaunosios kartos kompozitorius Jievaras Jasinskis, kūrinį atlieka Tadas Daujotas, Karolina Mint, Berklee muzikos koledže studijuojantis pianistas Domas Žeromskas ir „Prabudimo orkestro” muzikantai.
Picture
„Lietuva yra „švogerių” kraštas, kur visi visus pažįsta, bet širdį liūdina tai, kad mūsų tautiečiai yra tiek daug kartų įskaudinę vienas kitą, jog labai dažnai brolis vengia nuoširdžiai pasikalbėti su broliu, kaimynas su kaimynu, o bendradarbis su bendradarbiu. Kaip liūdna, jog kadaise buvę geriausi draugai vienas kito nekenčia. Iš tiesų mūsų širdyse yra tiek daug emocinių žaizdų, o tai griauna santykius ir stato nematomas sienas tarp žmonių. Statistikos byloja, kad Lietuvoje net 50% santuokų išyra, o tai vyksta būtent dėl to, kad žmonės nesugeba vienas kito nuoširdžiai atsiprašyti bei atleisti. Pristatydami singlą „Atlesk, lietuvi, lietuviui” visų pirma norime atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad santykiai tarp žmonių yra didelė vertybė, o stebuklingi žodžiai „ATSIPRAŠAU” ir „ATLEISK” turėtų skambėti daug dažniau mūsų lūpose”, - savo mintimis dalinasi dainos autorius ir atlikėjas Tadas Daujotas.

​„Dainose visad atkreipiu dėmesį į žodžius, todėl kai Tadas pakvietė mane prisijungti prie „Atgimimo vaikų” projekto, supratau, kad prie šios dainos galiu nuoširdžiai prisidėti, nes joje kalbama apie svarbią ir gydančią vertybę – atleidimą. Kol neišmoksime atleisti vieni kitiems, tol, negalėsime augti nei kaip asmenybės, nei kaip tauta. Jeigu būsime įsikibę į savo ego ar į savo įsiskaudinimus, galiausiai visi liksime po vieną, kentėdami savo pačių susikurtuose vienišumo ir kartėlio kalėjimuose. Atleisti gali būti sunku, bet turime pamilti atleidimą. Tai nereiškia, kad skriaudos nebuvo, ar kad ji buvo nereikšminga, bet labiau tai, kad mes sąmoningai nebeleisime jos padariniams toliau mūsų nuodyti”, - savo mintimis dalinasi debiutinį albumą greitai išleisianti indie muzikos atlikėja iš Vilniaus Karolina Mint.
Picture
„Neatleidimas – tai visuomenę supančiojęs nematomas voratinklis. Kiekvieną kartą ištarti žodžiai: „atsiprašau” ir „atleidžiu” nuplėšia nedidelę tų pančių dalelę. Tą akimirką pasidaro šviesiau, bet iš tiesų yra labai svarbu saugoti savo širdį ir vėl neleisti įsiskaudinimams užnuodyti mūsų gyvenimo”, - atvirauja dainos autorius ir atlikėjas Tadas Daujotas.
„Jeigu nors vienas šią dainą paklausęs žmogus atsiprašys savo brolio, draugo, giminaičio ar sutuoktinio – tai bus svarbus laimėjimas. Tikiu, kad muzika yra galingas ginklas, todėl turiu viltį, kad ši daina prisilies prie žmonių širdžių ir jie su Dievo pagalba žengs drąsų žingsnį susitaikymo link”, - savo lūkesčiais dalijasi atlikėja Karolina Mint.
Picture
„Atleisk, lietuvi, lietuviui” – tai jau septintasis muzikinio projekto „Atgimimo vaikai” singlas. 2020 metais, Lietuvai minint Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį, viešoji įstaiga „Prabudimo orkestras” subūrė 80-ies krikščionių menininkų kolektyvą „Atgimimo vaikai”. Muzikiniame projekte dalyvauja operos solistas Vaidas Vyšniauskas, LMTA docentė Judita Leitaitė, džiazo dainininkės Rugilė Daujotaitė ir Raimonda Narsejeva bei šiuolaikinės krikščioniškos muzikos atlikėjai – Gabrielė Gvazdikaitė, Karolina Mint, Džiuljeta Baužienė, Adelina Dmitruk, Justas Dromantas, Tadas Daujotas, Kauno krikščioniškasis kamerinis choras „Geroji Naujiena” (dirigentas Nerijus Šatinskas) bei vaikų ir jaunimo choras „Valio” (vadovė Gintarė Kačkovska). Gausiam vokalistų būriui akomponuoja „Prabudimo orkestro” suburtas 20 profesionalių instrumentalistų kolektyvas – styginių kvintetas, pučiamųjų ansamblis, ritmo grupė, birbynė ir kanklės. Projekto įgyvendinimui buvo skirtas finansavimas iš LATGA fondų.
 
Daugiau informacijos apie projektą:
Web: www.orkestras.org/atgimimo-vaikai
FB: https://www.facebook.com/atgimimo.vaikai
Mp3: https://bit.ly/2T4LexL
CD: https://bit.ly/3w8MVHE
Spotify: https://spoti.fi/2HES4Eo
1 Comment

Kėdainių centriniame parke vyksiančio koncerto metu žiūrovai bus kviečiami piešti laišką Kėdainiams

7/16/2021

1 Comment

 
Šį šeštadienį Kėdainių centriniame parke net keturias valandas skambės gyva muzika, o vasaros ritmu pulsuojančio koncerto „Mūsų laiškas Kėdainiams” metu, žiūrovai bus kviečiami piešti laišką Kėdainiams. 
 
Renginys prasidės 17 valandą, o jo programoje skambės gražiausios muzikinio projekto „Atgimimo vaikai” giesmės, koncertuos šiuolaikinės krikščioniškos muzikos atlikėjai Tadas Daujotas ir Gabrielė Gvazdikaitė iš Kauno, vilnietės Džiuljeta Baužienė ir Karolina Mint, grupė „ARTI” iš Kėdainių bei vaikų ir jaunimo choras „Valio” iš Vilniaus. 
 
„Labai džiaugiamės, kad galime suorganizuoti tokią šventę Kėdainių miesto gyventojams ir svečiams. Tikime, kad šis koncertas bus kitoks nei žmonės įpratę matyti, nes žiūrovai ne tik išgirs daug prasmingos muzikos, bet ir patys taps renginio dalyviais, nes visi drauge galės piešti laišką savo miestui – Kėdainiams”, - sako grupės „ARTI” lyderis Marius Masandavičius.
 
Koncerte „Mūsų laiškas Kėdainiams” dalyvauja Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio proga suburtas muzikinis projektas „Atgimimo vaikai”. Šis jungtinis kolektyvas šių metų birželio mėnesį išleido kompaktinę plokštelę „Mūsų laiškas Lietuvai”, o būtent Kėdainiuose pirmą kartą gyvai bus atliktos albume skambančios dainos.
 
„Manau, kad tai yra labai simboliška, jog būtent Lietuvos centre įsikūrusiuose Kėdainiuose įvyks pirmasis „Atgimimo vaikų” koncertas. Tikimės, kad kėdainiečiai per televiziją arba internete matė mūsų nufilmuotus vaizdo klipus „Susijunkim, broliai, sesės”, „Lietuva – Milžinų Tauta”, „Mylimoji Lietuva”, „Pažadinki mus”, „Trečias atsidusimas” arba „Mūsų laiškas Lietuvai” ir dabar norės gyvai išvysti atlikėjus savo mieste, todėl labai laukiame šito susitikimo ir jau šį šeštadienį 17:00 visus kviečiame atyvkti į Kėdainių centriniame parke vyksiantį koncertą”,- savo mintimis dalinasi „Prabudimo orkestro” vadovas Tadas Daujotas. 
 
„Atgimimo vaikai” vaizdo klipai:
  • „Susijunkim, broliai sesės” - https://youtu.be/bpa6NYAvHiw
  • „Lietuva – Milžinų Tauta” - https://youtu.be/LcVL8CXMQgQ
  • „Mylimoji Lietuva” - https://youtu.be/NlVZXwjBO_4
  • „Pažadinki mus” - https://youtu.be/z6NROv1W1W4
  • „Trečias atsidusimas” - https://youtu.be/vuO_-VHPHz0
  • „Mūsų laiškas Lietuvai” - https://youtu.be/hxYKl4hWXNU
 
Daugiau informacijos apie projektą:
Web: www.orkestras.org/atgimimo-vaikai
FB: https://www.facebook.com/atgimimo.vaikai
Bandcamp: https://bit.ly/2T4LexL
CD: https://bit.ly/3w8MVHE
Spotify: https://spoti.fi/2HES4Eo

Picture
1 Comment

„Atgimimo vaikai” pristato debiutinį albumą ir Valstybės dienai skirtą vaizdo klipą

7/8/2021

0 Comments

 
Šių metų birželio mėnesį muzikinis projektas „Atgimimo vaikai” išleido kompaktinę plokštelę „Mūsų laiškas Lietuvai”, o šiandien, minint Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, visuomenei yra pristatomas titulinės albumo dainos „Mūsų laiškas Lietuvai” vaizdo klipas. Tado Daujoto kūrybos giesmę aranžavo jaunosios kartos kompozitorius Jievaras Jasinskis. Kūrinį atlieka Džiuljeta Baužienė, Adelina Dmitruk, Tadas Daujotas, vaikų ir jaunimo choras „Valio” bei „Prabudimo orkestro” muzikantai.
„Prie šio muzikinio projekto dirbome beveik pusantrų metų, todėl labai džiaugiuosi, kad ilgai brandintas šešiolikos kūrinių albumas išvydo dienos šviesą. Jau seniai Dievas į širdį buvo įdėjęs svajonę apjungti krikščionis menininkus bei drauge įrašyti Lietuvai skirtą kompaktinę plokštelę, todėl šio projekto įgyvendinimas man asmeniškai yra labai svarbus”, - savo mintimis dalijasi „Prabudimo orkestro” vadovas Tadas Daujotas.
 
„Atgimimo vaikai” albumas „Mūsų laiškas Lietuvai” – tai muzikinis laiškas ne tik šiai, bet ir ateities kartoms. 2020 metais, Lietuvai minint Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį, viešoji įstaiga „Prabudimo orkestras” subūrė 80-ies krikščionių menininkų kolektyvą „Atgimimo vaikai”. Muzikiniame projekte dalyvauja operos solistas Vaidas Vyšniauskas, LMTA docentė Judita Leitaitė, džiazo dainininkės Rugilė Daujotaitė ir Raimonda Narsejeva bei šiuolaikinės krikščioniškos muzikos atlikėjai – Gabrielė Gvazdikaitė, Karolina Mint, Džiuljeta Baužienė, Adelina Dmitruk, Justas Dromantas ir Tadas Daujotas. 
 
Albumo įrašų sesijose grojo net 20 instrumentalistų – prestižiniame Berklee muzikos koledže studijuojantis pianistas Domas Žeromskas, styginių kvintetas, pučiamųjų ansamblis, ritmo grupė, birbynė ir kanklės. Albumo skambesiui sodrumo suteikė daugiabalsiškumas – įrašuose dalyvavo net du chorai: Kauno krikščioniškasis kamerinis choras „Geroji Naujiena” (dirigentas Nerijus Šatinskas) bei vaikų ir jaunimo choras „Valio” (vadovė Gintarė Kačkovska). Dviejuose garso takeliuose įdomių prieskonių įnešė senovinių hebrajiškų ragų – šofarų skambesys.
 
Kompaktinėje plokštelėje skamba įvairių stilių muzika, todėl šis diskas gali sudominti tiek jauną, tiek vyresnio amžiaus klausytoją. Dauguma giesmių yra orkestruoti pop stiliaus kūriniai, bet albume galima išgirsti klasikos, rock, folk, disco ir netgi reggae elementų. Kūrinius aranžavo jaunosios kartos kompozitoriai Jievaras Jasinskis, Liutauras Janušaitis ir Simonas Bradūnas. Projekto įgyvendinimui buvo skirtas finansavimas iš LATGA fondų.
 
Daugiau informacijos apie projektą:
Web: www.orkestras.org/atgimimo-vaikai
FB: https://www.facebook.com/atgimimo.vaikai
Bandcamp: https://bit.ly/2T4LexL
CD: https://bit.ly/3w8MVHE
Spotify: https://spoti.fi/2HES4Eo
Picture
0 Comments
<<Previous
    Picture

    Kategorijos

    All
    Muzika
    Renginiai


VšĮ „Prabudimo orkestras“, Įmonės kodas: 304559381 
Liškiavos 9, Kaunas. Tel. +370 636 85502
Užsiregistruoti naujienlaiškį
  • Apie mus
  • Naujienos
  • Leidyba
  • Atlikėjai
    • YeS Duet
    • Gabrielė Gvazdikaitė
    • Monika Balčikonytė
    • Paulius Berūkštis
    • Tadas Daujotas
  • Projektai
    • Renginiai
    • Atgimimo vaikai
    • Gyvybės žygis
    • Kaunas Gospel & Worship Festival
    • Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės
  • TV
  • Prisijunk
    • Savanorystė
    • Projektų fondai
    • Svajotojų klubas
    • Malda
    • 1,2 %
  • @
    • Komanda
    • Kontaktai
  • EN
    • Symphony from Jerusalem of the North
    • Financial Reports
    • Donate
  • RU
  • Link Page